Venue Information

Formal Name: AUF Sports Arena and Cultural Center

Date Away Team Home Team Result Home Leaders Away Leaders
Nov 11, 2020
4:00 AM ET
Talk N Text Tropang Texters Rain or Shine Elasto Painters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 11, 2020
1:00 AM ET
San Miguel Beermen Blackwater Elite N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 10, 2020
4:00 AM ET
Northport Batang Pier Barangay Ginebra Kings N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 10, 2020
1:00 AM ET
NLEX Road Warriors Columbian DYIP N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 9, 2020
4:00 AM ET
Blackwater Elite Meralco Bolts N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 9, 2020
1:00 AM ET
Rain or Shine Elasto Painters Purefoods Star Hotshots N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 8, 2020
4:00 AM ET
Barangay Ginebra Kings Talk N Text Tropang Texters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 8, 2020
1:00 AM ET
Columbian DYIP Phoenix Fuel Masters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 7, 2020
4:00 AM ET
San Miguel Beermen NLEX Road Warriors N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 7, 2020
1:00 AM ET
Alaska Aces Northport Batang Pier N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 6, 2020
4:00 AM ET
Purefoods Star Hotshots Columbian DYIP N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 6, 2020
1:00 AM ET
Meralco Bolts Rain or Shine Elasto Painters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 5, 2020
4:00 AM ET
Phoenix Fuel Masters San Miguel Beermen N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 5, 2020
1:00 AM ET
NLEX Road Warriors Alaska Aces N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 4, 2020
4:00 AM ET
Northport Batang Pier Meralco Bolts N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 4, 2020
1:00 AM ET
Columbian DYIP Barangay Ginebra Kings N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 3, 2020
4:00 AM ET
Purefoods Star Hotshots Talk N Text Tropang Texters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 3, 2020
1:00 AM ET
Blackwater Elite Phoenix Fuel Masters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 2, 2020
5:00 AM ET
Meralco Bolts Columbian DYIP N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 2, 2020
1:00 AM ET
Rain or Shine Elasto Painters NLEX Road Warriors N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Nov 1, 2020
1:00 AM ET
San Miguel Beermen Northport Batang Pier N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 31, 2020
5:00 AM ET
Talk N Text Tropang Texters Meralco Bolts N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 31, 2020
5:00 AM ET
Phoenix Fuel Masters Rain or Shine Elasto Painters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 31, 2020
1:00 AM ET
Columbian DYIP Blackwater Elite N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 30, 2020
5:00 AM ET
Barangay Ginebra Kings San Miguel Beermen N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 30, 2020
1:00 AM ET
Purefoods Star Hotshots Northport Batang Pier N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 29, 2020
5:00 AM ET
NLEX Road Warriors Talk N Text Tropang Texters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 29, 2020
1:00 AM ET
Alaska Aces Phoenix Fuel Masters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 28, 2020
San Miguel Beermen Meralco Bolts 89-82 PTS: 17. Amer Baser
REB: 8. Chris Newsome
AST: 6. Chris Newsome
PTS: 23. Moala Tautuaa
REB: 11. Arwind Santos
AST: 4. Chris Ross
Oct 28, 2020
1:00 AM ET
Blackwater Elite Purefoods Star Hotshots N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 27, 2020
Barangay Ginebra Kings Rain or Shine Elasto Painters 82-85 PTS: 20. Beau Belga
REB: 10. Beau Belga
AST: 4. Beau Belga
PTS: 21. Earl Thompson
REB: 12. Japeth Aguilar
AST: 6. Stanley Pringle
Oct 27, 2020
Columbian DYIP Alaska Aces 96-99 PTS: 18. Vic Manuel
REB: 11. Abu Jahal Tratter
AST: 3. Joseph Casio
PTS: 25. Jaymar Perez
REB: 10. Roosevelt Adams
AST: 6. Jaymar Perez
Oct 26, 2020
5:00 AM ET
Talk N Text Tropang Texters Northport Batang Pier N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 26, 2020
NLEX Road Warriors Phoenix Fuel Masters 110-114 PTS: 28. Matthew Wright
REB: 13. Calvin Abueva
AST: 7. Calvin Abueva
PTS: 27. Raul Soyud
REB: 5. Kiefer Isaac Ravena
AST: 10. Kiefer Isaac Ravena
Oct 25, 2020
Purefoods Star Hotshots Barangay Ginebra Kings 102-92 PTS: 24. Stanley Pringle
REB: 14. Earl Thompson
AST: 7. Earl Thompson
PTS: 20. Jackson Corpuz
REB: 8. Ian Paul Sangalang
AST: 10. Jiovani Jalalon
Oct 25, 2020
1:00 AM ET
Blackwater Elite Rain or Shine Elasto Painters N/A PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
PTS: N/A
REB: N/A
AST: N/A
Oct 24, 2020
Alaska Aces San Miguel Beermen 88-92 PTS: 19. Alex Cabagnot
REB: 10. Arwind Santos
AST: 6. Chris Ross
PTS: 18. Kevin Ebona
REB: 13. Abu Jahal Tratter
AST: 7. Jeron Teng
Oct 24, 2020
Northport Batang Pier Columbian DYIP 107-96 PTS: 25. Jaymar Perez
REB: 8. Roosevelt Adams
AST: 5. Jaymar Perez
PTS: 23. Christian Standhardinger
REB: 12. Christian Standhardinger
AST: 5. Christian Standhardinger
Oct 23, 2020
Phoenix Fuel Masters Purefoods Star Hotshots 91-84 PTS: 20. Christopher Banchero
REB: 10. Rafi Reavis
AST: 6. Paul Lee Dalistan
PTS: 23. Matthew Wright
REB: 12. Jason Perkins
AST: 5. J.C. Intal
Oct 23, 2020
Meralco Bolts NLEX Road Warriors 101-92 PTS: 30. Kiefer Isaac Ravena
REB: 11. J.R. Quinahan
AST: 5. Kevin Alas
PTS: 18. Chris Newsome
REB: 9. Raymond Almazan
AST: 6. Chris Newsome
Oct 22, 2020
Rain or Shine Elasto Painters Alaska Aces 88-89 PTS: 18. Vic Manuel
REB: 7. Vic Manuel
AST: 8. Jeron Teng
PTS: 16. Sidney Onwubere
REB: 5. Beau Belga
AST: 7. Rey Nambatac
Oct 22, 2020
Blackwater Elite Talk N Text Tropang Texters 96-109 PTS: 20. Roger Ray Pogoy
REB: 12. Jeth Troy Rosario
AST: 5. Ray Parks
PTS: 23. Celedonio Trollano
REB: 8. Rey Mark Belo
AST: 7. Eduardo Daquioag Jr.
Oct 21, 2020
Barangay Ginebra Kings Phoenix Fuel Masters 86-71 PTS: 15. Jason Perkins
REB: 8. Jason Perkins
AST: 6. Matthew Wright
PTS: 20. Stanley Pringle
REB: 10. Prince Caperal
AST: 7. Earl Thompson
Oct 21, 2020
NLEX Road Warriors Northport Batang Pier 102-88 PTS: 18. Kevin Ferrer
REB: 13. Christian Standhardinger
AST: 5. Christian Standhardinger
PTS: 25. Kiefer Isaac Ravena
REB: 10. Kevin Alas
AST: 6. Kevin Alas
Oct 20, 2020
Alaska Aces Blackwater Elite 120-82 PTS: 18. Eduardo Daquioag Jr.
REB: 7. Jon Jon Gabriel
AST: 7. Michael Tolomia
PTS: 24. Kevin Ebona
REB: 9. Vic Manuel
AST: 7. Jeron Teng
Oct 20, 2020
Meralco Bolts Purefoods Star Hotshots 109-104 PTS: 32. Paul Lee Dalistan
REB: 8. Jackson Corpuz
AST: 4. Christopher Banchero
PTS: 23. Chris Newsome
REB: 9. Clifford Hodge
AST: 6. Chris Newsome
Oct 19, 2020
San Miguel Beermen Columbian DYIP 105-98 PTS: 20. Jaymar Perez
REB: 9. Jaymar Perez
AST: 6. Jaymar Perez
PTS: 25. Moala Tautuaa
REB: 14. Arwind Santos
AST: 7. Marcio Lassiter
Oct 19, 2020
Phoenix Fuel Masters Talk N Text Tropang Texters 91-110 PTS: 30. Roger Ray Pogoy
REB: 15. John Paul Erram
AST: 5. Ray Parks
PTS: 31. Matthew Wright
REB: 9. Jason Perkins
AST: 5. J.C. Intal
Oct 18, 2020
Meralco Bolts Barangay Ginebra Kings 91-105 PTS: 20. Japeth Aguilar
REB: 7. Stanley Pringle
AST: 5. Earl Thompson
PTS: 18. Allein Maliksi
REB: 7. Reynel Hugnatan
AST: 6. Amer Baser
Oct 18, 2020
Northport Batang Pier Rain or Shine Elasto Painters 68-70 PTS: 15. Adrian Wong
REB: 7. Beau Belga
AST: 6. Rey Nambatac
PTS: 13. Sean Anthony
REB: 12. Sean Anthony
AST: 3. Sean Anthony
Oct 17, 2020
Purefoods Star Hotshots Alaska Aces 81-87 PTS: 19. Jeron Teng
REB: 9. Abu Jahal Tratter
AST: 4. Vic Manuel
PTS: 16. Mark Barroca
REB: 7. Rafi Reavis
AST: 5. Mark Barroca
Oct 17, 2020
NLEX Road Warriors Blackwater Elite 88-98 PTS: 18. Celedonio Trollano
REB: 11. Celedonio Trollano
AST: 8. Eduardo Daquioag Jr.
PTS: 20. Myke Ayonayon
REB: 8. Kiefer Isaac Ravena
AST: 7. Kiefer Isaac Ravena
Oct 16, 2020
Talk N Text Tropang Texters San Miguel Beermen 107-88 PTS: 15. Alex Cabagnot
REB: 10. Arwind Santos
AST: 3. Gelo Alolino
PTS: 27. John Paul Erram
REB: 15. John Paul Erram
AST: 11. Jayson Castro William
Oct 16, 2020
Rain or Shine Elasto Painters Columbian DYIP 91-82 PTS: 26. Jaymar Perez
REB: 10. Jaymar Perez
AST: 6. Jaymar Perez
PTS: 19. Rey Nambatac
REB: 10. Javee Mocon
AST: 4. Gabe Norwood
Oct 15, 2020
Blackwater Elite Barangay Ginebra Kings 99-103 PTS: 24. Prince Caperal
REB: 11. Aljon Mariano
AST: 7. Earl Thompson
PTS: 23. Celedonio Trollano
REB: 10. Celedonio Trollano
AST: 4. Roi Sumang
Oct 15, 2020
Phoenix Fuel Masters Northport Batang Pier 110-105 PTS: 28. Christian Standhardinger
REB: 12. Sean Anthony
AST: 10. Sean Anthony
PTS: 31. Jason Perkins
REB: 12. Jason Perkins
AST: 9. Matthew Wright
Oct 14, 2020
NLEX Road Warriors Purefoods Star Hotshots 100-103 PTS: 19. Jiovani Jalalon
REB: 10. Ian Paul Sangalang
AST: 4. Jiovani Jalalon
PTS: 27. Kiefer Isaac Ravena
REB: 12. Raul Soyud
AST: 5. Kevin Alas
Oct 14, 2020
Alaska Aces Meralco Bolts 81-93 PTS: 17. Allein Maliksi
REB: 8. Reynel Hugnatan
AST: 5. Chris Newsome
PTS: 25. Jeron Teng
REB: 8. Robbie Herndon
AST: 2. Jeron Teng
Oct 13, 2020
Talk N Text Tropang Texters Columbian DYIP 112-101 PTS: 30. Jaymar Perez
REB: 10. Roosevelt Adams
AST: 5. John Paul Calvo
PTS: 40. Ray Parks
REB: 15. Jeth Troy Rosario
AST: 5. Ray Parks
Oct 13, 2020
San Miguel Beermen Rain or Shine Elasto Painters 83-87 PTS: 25. Javee Mocon
REB: 11. Gabe Norwood
AST: 4. Rey Nambatac
PTS: 20. Marcio Lassiter
REB: 11. Moala Tautuaa
AST: 5. Moala Tautuaa
Oct 12, 2020
Northport Batang Pier Blackwater Elite 89-96 PTS: 17. Roi Sumang
REB: 10. Celedonio Trollano
AST: 2. Roi Sumang
PTS: 23. Christian Standhardinger
REB: 13. Sean Anthony
AST: 6. Sean Anthony
Oct 12, 2020
Meralco Bolts Phoenix Fuel Masters 98-116 PTS: 36. Matthew Wright
REB: 9. Jason Perkins
AST: 6. Matthew Wright
PTS: 16. Reynel Hugnatan
REB: 10. Jose Raymar
AST: 5. Chris Newsome