UNICS-2 2020-2021 Schedule

Date Opponent Result Venue Record UNICS-2 Leaders Opponent Leaders PPP
Oct 9, 2020
v. Nizhny Novgorod-2 L, 57 - 88 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
0-1 PTS: 12. S. Drakovsky
REB: 6. K. Ekimov
AST: 4. K. Ekimov
PTS: 27. Ilia Sorokin
REB: 12. Yegor Chepik
AST: 6. Ilia Sorokin
76.7 - 118.4
Oct 10, 2020
v. Nizhny Novgorod-2 L, 54 - 98 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
0-2 PTS: 27. K. Anoshin
REB: 9. I. Karpenko
AST: 4. A. Martynov
PTS: 20. Ilia Sorokin
REB: 13. Yegor Chepik
AST: 6. Yegor Chepik
73.7 - 133.7
Oct 19, 2020
@ Lokomotiv Kuban-2 L, 87 - 64 Basket Hall
VTB Youth United League
0-3 PTS: 19. N. Altufev
REB: 10. I. Karpenko
AST: 6. N. Altufev
PTS: 13. D. Donskov
REB: 9. Y. Neagu
AST: 5. K. Elatontsev
108.6 - 79.9
Oct 20, 2020
@ Lokomotiv Kuban-2 L, 98 - 55 Basket Hall
VTB Youth United League
0-4 PTS: 17. I. Samoylenko
REB: 5. I. Karpenko
AST: 2. I. Karpenko
PTS: 18. Y. Neagu
REB: 9. Y. Sychkov
AST: 8. N. Evdokimov
123.1 - 69.1
Oct 23, 2020
@ Zenit-2 L, 67 - 43 Zenith Academy
VTB Youth United League
0-5 PTS: 11. A. Pavlov
REB: 8. I. Karpenko
AST: 3. I. Samoylenko
PTS: 18. S. Krashilshchikov
REB: 10. Ivan Krikun
AST: 5. A. Khodorich
87.2 - 56.0
Oct 24, 2020
@ Zenit-2 L, 94 - 55 Zenith Academy
VTB Youth United League
0-6 PTS: 16. A. Pavlov
REB: 7. A. Lakhanov
AST: 3. K. Ekimov
PTS: 28. K. Shevchuk
REB: 7. A. Kolosov
AST: 3. M. Bokarev
119.4 - 69.9
Nov 6, 2020
@ Yenisei-2 W, 76 - 89 SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
1-6 PTS: 18. K. Ekimov
REB: 13. K. Ekimov
AST: 6. P. Kovalev
PTS: 14. S. Trifanov
REB: 4. I. Vashchenko
AST: 4. I. Vashchenko
97.4 - 114.0
Nov 7, 2020
@ Yenisei-2 W, 64 - 79 SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
2-6 PTS: 21. S. Drakovsky
REB: 18. K. Ekimov
AST: 7. P. Kovalev
PTS: 14. S. Trifanov
REB: 9. I. Vashchenko
AST: 4. A. Zhelezko
81.9 - 101.0
Nov 10, 2020
@ CSKA Moscow U18 L, 80 - 69 CSKA Universal Sports Hall
VTB Youth United League
2-7 PTS: 15. K. Anoshin
REB: 7. K. Ekimov
AST: 4. S. Koroteev
PTS: 17. V. Karpenko
REB: 10. D. Khalturin
AST: 5. A. Kardanakhishvili
104.7 - 90.3
Nov 11, 2020
@ CSKA Moscow U18 L, 89 - 85 CSKA Universal Sports Hall
VTB Youth United League
2-8 PTS: 20. S. Drakovsky
REB: 7. I. Tarasenko
AST: 9. K. Anoshin
PTS: 22. Oleg Akramov
REB: 6. V. Posrednikov
AST: 5. A. Kardanakhishvili
118.4 - 113.1
Nov 18, 2020
v. Parma-2 W, 69 - 64 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-8 PTS: 20. S. Koroteev
REB: 8. S. Koroteev
AST: 7. N. Altufev
PTS: 16. S. Podolyakin
REB: 8. K. Klementyev
AST: 5. A. Kurov
97.1 - 90.1
Nov 19, 2020
v. Parma-2 L, 62 - 74 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-9 PTS: 17. S. Drakovsky
REB: 10. I. Tarasenko
AST: 6. S. Koroteev
PTS: 19. V. Perevalov
REB: 13. A. Kurov
AST: 7. Kirill Budin
83.3 - 99.4
Nov 22, 2020
v. Khimki-2 L, 42 - 66 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-10 PTS: 13. S. Drakovsky
REB: 6. I. Tarasenko
AST: 3. S. Koroteev
PTS: 16. A. Chizhenok
REB: 9. V. Garsky
AST: 4. K. Studenikin
58.6 - 92.2
Nov 23, 2020
v. Khimki-2 L, 70 - 76 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-11 PTS: 21. S. Koroteev
REB: 4. S. Drakovsky
AST: 4. S. Koroteev
PTS: 16. N. Lashkov
REB: 13. A. Chizhenok
AST: 3. G. Vasilyev
97.9 - 106.3
Dec 3, 2020
@ Runa-2 L, 63 - 57 DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
3-12 PTS: 15. S. Drakovsky
REB: 5. K. Ekimov
AST: 4. K. Ekimov
PTS: 13. G. Shakhnazarov
REB: 13. I. Bogdanov
AST: 4. Ilya Baranov
92.7 - 83.9
Dec 4, 2020
@ Runa-2 L, 88 - 48 DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
3-13 PTS: 22. S. Koroteev
REB: 7. A. Sidevich
AST: 2. K. Ekimov
PTS: 23. N. Troshin
REB: 9. I. Bogdanov
AST: 5. G. Shakhnazarov
114.4 - 62.4
Dec 7, 2020
@ MBA-2 Moscow L, 75 - 73 DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
3-14 PTS: 19. S. Koroteev
REB: 7. K. Ekimov
AST: 3. K. Ekimov
PTS: 21. V. Tkachenko
REB: 13. V. Tkachenko
AST: 5. M. Lichutin
115.0 - 111.9
Dec 8, 2020
@ MBA-2 Moscow L, 67 - 38 DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
3-15 PTS: 9. N. Altufev
REB: 11. I. Karpenko
AST: 2. I. Karpenko
PTS: 18. Egor Pokinko
REB: 8. K. Yesipov
AST: 5. M. Lichutin
90.7 - 51.4
Dec 14, 2020
v. Samara-2 L, 61 - 74 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-16 PTS: 14. K. Anoshin
REB: 8. I. Karpenko
AST: 4. S. Koroteev
PTS: 17. Maxim Vlasov
REB: 16. Maxim Vlasov
AST: 3. Maxim Vlasov
81.1 - 98.4
Dec 15, 2020
v. Samara-2 L, 68 - 77 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-17 PTS: 19. S. Drakovsky
REB: 9. K. Ekimov
AST: 5. K. Ekimov
PTS: 21. A. Fedorov
REB: 7. A. Fedorov
AST: 4. A. Melnikov
87.7 - 99.3
Dec 18, 2020
v. Avtodor-2 L, 54 - 63 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
3-18 PTS: 14. S. Koroteev
REB: 8. I. Karpenko
AST: 3. S. Koroteev
PTS: 15. V. Pranauskis
REB: 17. A. Baryshev
AST: 3. V. Kharisov
71.9 - 83.9
Dec 19, 2020
v. Avtodor-2 W, 74 - 70 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
4-18 PTS: 28. S. Koroteev
REB: 10. K. Ekimov
AST: 3. K. Ekimov
PTS: 14. V. Kharisov
REB: 9. A. Baryshev
AST: 5. V. Pranauskis
109.3 - 103.4
Jan 12, 2021
v. Lokomotiv Kuban-2 L, 63 - 78 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
4-19 PTS: 21. S. Koroteev
REB: 6. I. Tarasenko
AST: 7. N. Altufev
PTS: 20. K. Elatontsev
REB: 7. K. Korobko
AST: 4. I. Kornelyuk
91.1 - 112.8
Jan 13, 2021
v. Lokomotiv Kuban-2 L, 67 - 72 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
4-20 PTS: 14. S. Koroteev
REB: 9. I. Tarasenko
AST: 5. S. Koroteev
PTS: 19. D. Donskov
REB: 7. I. Kornelyuk
AST: 5. D. Donskov
96.1 - 103.3
Jan 16, 2021
v. Zenit-2 L, 65 - 94 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
4-21 PTS: 15. S. Koroteev
REB: 7. K. Ekimov
AST: 6. S. Koroteev
PTS: 21. V. Formenko
REB: 7. G. Denisov
AST: 7. K. Shevchuk
87.5 - 126.6
Jan 17, 2021
v. Zenit-2 W, 90 - 84 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
5-21 PTS: 21. A. Gunther
REB: 8. K. Ekimov
AST: 4. A. Gunther
PTS: 18. G. Denisov
REB: 9. G. Denisov
AST: 5. K. Shevchuk
116.0 - 108.3
Jan 24, 2021
v. Yenisei-2 W, 87 - 56 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
6-21 PTS: 16. K. Ekimov
REB: 11. K. Ekimov
AST: 8. S. Koroteev
PTS: 17. D. Ivanov
REB: 5. I. Vashchenko
AST: 5. P. Metelev
116.7 - 75.1
Jan 25, 2021
v. Yenisei-2 L, 85 - 88 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
6-22 PTS: 26. S. Drakovsky
REB: 8. I. Karpenko
AST: 3. S. Koroteev
PTS: 29. D. Ivanov
REB: 5. D. Ivanov
AST: 5. A. Zhelezko
105.8 - 109.5
Jan 28, 2021
v. CSKA Moscow U18 W, 72 - 61 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
7-22 PTS: 18. S. Drakovsky
REB: 8. I. Karpenko
AST: 3. A. Gunther
PTS: 15. M. Makarov
REB: 8. D. Khalturin
AST: 4. V. Knyazev
91.0 - 77.1
Jan 29, 2021
v. CSKA Moscow U18 L, 69 - 92 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
7-23 PTS: 13. S. Koroteev
REB: 5. K. Ekimov
AST: 5. S. Koroteev
PTS: 19. P. Gafurov
REB: 8. V. Tishin
AST: 4. V. Tishin
87.4 - 116.5
Feb 4, 2021
@ Parma-2 L, 86 - 64 FOK Victory
VTB Youth United League
7-24 PTS: 11. S. Drakovsky
REB: 8. I. Tarasenko
AST: 6. S. Koroteev
PTS: 22. A. Kurov
REB: 10. A. Kurov
AST: 4. V. Bondarenko
113.8 - 84.7
Feb 5, 2021
@ Parma-2 W, 74 - 91 FOK Victory
VTB Youth United League
8-24 PTS: 24. K. Ekimov
REB: 11. K. Ekimov
AST: 10. S. Koroteev
PTS: 14. V. Bondarenko
REB: 5. A. Kurov
AST: 5. Kirill Budin
101.8 - 125.2
Feb 8, 2021
@ Khimki-2 L, 84 - 66 BCMO
VTB Youth United League
8-25 PTS: 18. S. Koroteev
REB: 9. I. Karpenko
AST: 4. S. Koroteev
PTS: 13. M. Beloshapko
REB: 6. K. Studenikin
AST: 7. K. Studenikin
110.3 - 86.7
Feb 9, 2021
@ Khimki-2 L, 81 - 73 BCMO
VTB Youth United League
8-26 PTS: 19. S. Drakovsky
REB: 6. I. Tarasenko
AST: 3. I. Tarasenko
PTS: 15. D. Glazov
REB: 9. I. Potezhny
AST: 5. K. Studenikin
113.1 - 101.9
Feb 23, 2021
v. Runa-2 L, 55 - 77 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
8-27 PTS: 11. S. Drakovsky
REB: 10. I. Karpenko
AST: 2. I. Karpenko
PTS: 12. Ilya Baranov
REB: 9. N. Malofeev
AST: 7. D. Kovalev
68.8 - 96.3
Feb 24, 2021
v. Runa-2 L, 71 - 76 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
8-28 PTS: 15. I. Karpenko
REB: 7. I. Karpenko
AST: 6. S. Koroteev
PTS: 15. N. Malofeev
REB: 8. N. Malofeev
AST: 2. V. Rogkustov
93.2 - 99.8
Feb 27, 2021
v. MBA-2 Moscow L, 55 - 71 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
8-29 PTS: 24. I. Karpenko
REB: 17. I. Karpenko
AST: 3. N. Altufev
PTS: 19. K. Yesipov
REB: 8. A. Malinin
AST: 6. A. Malinin
73.6 - 95.1
Feb 28, 2021
v. MBA-2 Moscow L, 54 - 60 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
8-30 PTS: 10. I. Tarasenko
REB: 11. I. Karpenko
AST: 3. N. Altufev
PTS: 14. Anton Alakin
REB: 11. V. Tkachenko
AST: 3. Egor Pokinko
77.9 - 86.5
Mar 7, 2021
9:00 AM ET
@ Samara-2 Preview SK SGUE
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A
Mar 8, 2021
9:00 AM ET
@ Samara-2 Preview SK SGUE
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A
Mar 11, 2021
2:00 PM ET
@ Avtodor-2 Preview FOK Star
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A
Mar 12, 2021
2:00 PM ET
@ Avtodor-2 Preview FOK Star
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A
Mar 24, 2021
2:00 PM ET
@ Nizhny Novgorod-2 Preview NO UOR
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A
Mar 25, 2021
2:00 PM ET
@ Nizhny Novgorod-2 Preview NO UOR
VTB Youth United League
- N/A N/A N/A