Sep 17, 2023
|
v. STB Le Havre |
W, 20-0 * Forfeit |
Salle Colette Besson
French Basketball Cup
|
1-0 |
N/A |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
Sep 22, 2023
|
@ Rueil Athletic Club |
L, 77 - 67 |
Rueil Stadiuum
French NM1
|
0-1 |
PTS: 17. A. Sclear
REB: 7. A. Sclear
AST: 5. Danny Evans
|
PTS: 17. Omari Gudul
REB: 8. J. Morency
AST: 8. R. Lanaras
|
100.0 - 87.0 |
Sep 26, 2023
|
v. CEP Lorient |
W, 81 - 77 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
1-1 |
PTS: 22. C. Conde
REB: 6. F. Damase
AST: 6. I. Kherzane
|
PTS: 25. Jamar Abrams
REB: 7. Jamar Abrams
AST: 5. Hugo Suhard
|
105.0 - 99.8 |
Sep 29, 2023
|
v. Union Tarbes Lourdes Pyrennes Basket |
W, 97 - 84 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
2-1 |
PTS: 23. C. Conde
REB: 6. J. Sclear
AST: 8. L. Fontaine
|
PTS: 23. D. Wallace
REB: 6. Fran Matip
AST: 6. T. Wiscart Goetz
|
126.8 - 109.8 |
Oct 6, 2023
|
@ Union Basket Chartres Masculin |
W, 80 - 90 |
Chartres Stadium
French NM1
|
3-1 |
PTS: 21. C. Conde
REB: 8. C. Conde
AST: 6. C. Conde
|
PTS: 16. L. Thevenard
REB: 7. C. Hippolyte
AST: 6. M. Pellin
|
95.2 - 107.1 |
Oct 9, 2023
|
v. Union La Rochelle |
W, 84 - 71 |
Salle Colette Besson
French Basketball Cup
|
2-0 |
PTS: 22. M. Djo Ebala
REB: 9. A. Sclear
AST: 8. K. Selebangue
|
PTS: 14. L. Pinon Marin
REB: 7. L. Hergott
AST: 6. L. Hergott
|
100.3 - 84.7 |
Oct 13, 2023
|
v. Vendee Challans Basket |
L, 77 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
3-2 |
PTS: 19. A. Sclear
REB: 6. A. Sclear
AST: 9. K. Selebangue
|
PTS: 23. J. Wright
REB: 13. J. Wright
AST: 4. Lucas Plasse
|
96.7 - 106.7 |
Oct 20, 2023
|
@ Les Sables Vendee Basket |
W, 71 - 78 |
French NM1
|
4-2 |
PTS: 25. F. Damase
REB: 13. A. Sclear
AST: 6. K. Selebangue
|
PTS: 17. J. Mipoka
REB: 6. T. Alexis
AST: 5. L. Prolhac
|
85.7 - 94.2 |
Oct 27, 2023
|
v. Union Tours Metropole Basket |
W, 91 - 68 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
5-2 |
PTS: 19. F. Damase
REB: 7. Danny Evans
AST: 3. Danny Evans
|
PTS: 20. V. Vitale
REB: 9. F. Paschal
AST: 3. Abdel Sylla
|
118.0 - 88.2 |
Oct 31, 2023
|
@ Berck/Rang Du Fliers |
W, 75 - 85 |
French NM1
|
6-2 |
PTS: 20. A. Sclear
REB: 11. F. Damase
AST: 5. C. Conde
|
PTS: 11. Ladji Meite
REB: 8. Ladji Meite
AST: 6. E. Kherzane
|
96.2 - 109.0 |
Nov 3, 2023
|
v. Toulouse Basket Club |
W, 73 - 70 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
7-2 |
PTS: 25. F. Damase
REB: 6. F. Damase
AST: 6. L. Fontaine
|
PTS: 17. Samir Mekdad
REB: 15. M. Haidara
AST: 5. V. Mopsus
|
105.8 - 101.5 |
Nov 10, 2023
|
@ AS Loon Plage Basket |
L, 67 - 59 |
French NM1
|
7-3 |
PTS: 16. F. Damase
REB: 7. F. Damase
AST: 6. J. Sclear
|
PTS: 14. Theo Rey
REB: 10. F. Cissoko
AST: 6. Theo Rey
|
83.9 - 73.9 |
Nov 14, 2023
|
v. Aurore de Vitre |
L, 71 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
7-4 |
PTS: 16. L. Fontaine
REB: 5. C. Conde
AST: 5. K. Selebangue
|
PTS: 21. W. Racine
REB: 5. K. Incredule
AST: 4. W. Racine
|
88.7 - 106.2 |
Nov 17, 2023
|
@ Poissy Basket |
W, 79 - 87 |
French NM1
|
8-4 |
PTS: 18. E. Le Carour
REB: 13. C. Conde
AST: 5. L. Fontaine
|
PTS: 22. Noah Burrell
REB: 6. Noah Burrell
AST: 5. S. Michineau
|
97.2 - 107.1 |
Nov 24, 2023
|
v. Quimper |
L, 81 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
8-5 |
PTS: 20. C. Leberre
REB: 12. A. Sclear
AST: 10. K. Selebangue
|
PTS: 22. Joel Awich
REB: 7. Ron Anderson
AST: 8. A. Dudit
|
104.2 - 109.3 |
Dec 1, 2023
|
v. Rueil Athletic Club |
L, 87 - 93 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
8-6 |
PTS: 30. C. Conde
REB: 12. C. Conde
AST: 8. L. Fontaine
|
PTS: 24. R. Lanaras
REB: 9. R. Lanaras
AST: 5. B. Sylla
|
101.8 - 108.8 |
Dec 5, 2023
|
@ CEP Lorient |
W, 79 - 84 |
Kervaric
French NM1
|
9-6 |
PTS: 25. K. Selebangue
REB: 7. C. Conde
AST: 5. I. Kherzane
|
PTS: 18. Pape Beye
REB: 7. J. Williams
AST: 3. Pape Beye
|
104.6 - 111.2 |
Dec 8, 2023
|
@ Union Tarbes Lourdes Pyrennes Basket |
L, 83 - 75 |
Tarbes
French NM1
|
9-7 |
PTS: 17. C. Conde
REB: 11. C. Conde
AST: 7. K. Selebangue
|
PTS: 15. M. Lamine Queta
REB: 9. T. Badiane
AST: 9. J. Boucaud
|
105.3 - 95.2 |
Dec 15, 2023
|
v. Union Basket Chartres Masculin |
W, 92 - 88 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
10-7 |
PTS: 20. K. Selebangue
REB: 7. F. Damase
AST: 5. F. Damase
|
PTS: 16. Max Kouguere
REB: 4. C. Hippolyte
AST: 7. M. Pellin
|
109.1 - 104.4 |
Dec 22, 2023
|
@ Vendee Challans Basket |
W, 76 - 79 |
Salle Michel Vrignaud
French NM1
|
11-7 |
PTS: 26. C. Conde
REB: 9. C. Conde
AST: 6. C. Conde
|
PTS: 14. Gary Berchel
REB: 9. R. Davis
AST: 8. J. Bichard
|
89.5 - 93.1 |
Jan 7, 2024
|
v. Nancy Basket |
L, 81 - 116 |
Salle Colette Besson
French Basketball Cup
|
2-1 |
PTS: 18. C. Leberre
REB: 6. C. Conde
AST: 6. K. Selebangue
|
PTS: 22. C. Frisch
REB: 9. S. Thompson
AST: 6. M. Houmounou
|
86.6 - 124.1 |
Jan 12, 2024
|
v. Les Sables Vendee Basket |
L, 78 - 81 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
11-8 |
PTS: 20. C. Conde
REB: 7. C. Conde
AST: 9. L. Fontaine
|
PTS: 19. Q. Wilson
REB: 12. Q. Wilson
AST: 4. F. Loubaki
|
96.2 - 99.9 |
Jan 19, 2024
|
@ Union Tours Metropole Basket |
L, 77 - 74 |
French NM1
|
11-9 |
PTS: 17. Danny Evans
REB: 5. A. Sclear
AST: 7. I. Kherzane
|
PTS: 14. Rigo Edzata
REB: 9. Abdel Sylla
AST: 5. V. Vitale
|
94.0 - 90.4 |
Jan 23, 2024
|
v. Berck/Rang Du Fliers |
L, 69 - 74 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
11-10 |
PTS: 18. J. Sclear
REB: 6. C. Conde
AST: 6. K. Selebangue
|
PTS: 16. I. Saounera
REB: 8. G. Valayer
AST: 6. A. Henocq
|
90.4 - 97.0 |
Jan 26, 2024
|
@ Toulouse Basket Club |
L, 90 - 85 |
French NM1
|
11-10 |
PTS: 25. A. Sclear
REB: 12. A. Sclear
AST: 6. Danny Evans
|
PTS: 18. Luka Nikolic
REB: 9. Luka Nikolic
AST: 12. V. Mopsus
|
113.1 - 106.8 |
Feb 2, 2024
|
v. AS Loon Plage Basket |
W, 75 - 74 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
12-11 |
PTS: 29. C. Conde
REB: 10. C. Conde
AST: 5. E. Le Carour
|
PTS: 25. J. Robertson
REB: 7. J. Robertson
AST: 7. P. Duwiquet
|
98.4 - 97.1 |
Feb 6, 2024
|
@ Aurore de Vitre |
L, 83 - 68 |
Salle des Sports
French NM1
|
12-12 |
PTS: 14. Danny Evans
REB: 6. Danny Evans
AST: 4. K. Selebangue
|
PTS: 19. W. Racine
REB: 10. J. Ferguson
AST: 9. H. Bequignon
|
113.5 - 93.0 |
Feb 9, 2024
|
v. Poissy Basket |
W, 88 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
13-12 |
PTS: 23. C. Conde
REB: 7. E. Thillier
AST: 8. K. Selebangue
|
PTS: 25. Noah Burrell
REB: 6. Noah Burrell
AST: 6. S. Michineau
|
109.1 - 105.4 |
Feb 16, 2024
|
@ Quimper |
L, 95 - 80 |
OS Michel Gloaguen
French NM1
|
13-13 |
PTS: 18. B. Cissoko
REB: 6. A. Sclear
AST: 4. L. Fontaine
|
PTS: 18. Joel Awich
REB: 7. Benoit Injai
AST: 8. A. Dudit
|
113.4 - 95.5 |
Mar 8, 2024
|
v. STB Le Havre |
W, 77 - 72 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
14-13 |
PTS: 13. F. Damase
REB: 7. C. Conde
AST: 6. L. Fontaine
|
PTS: 17. D. Nseke Ebele
REB: 6. R. Kayembe-Tshiabu
AST: 5. D. Ona Embo
|
93.5 - 87.5 |
Mar 12, 2024
|
@ SO Pont De Cheruy Charvieu Chavanoz |
L, 102 - 83 |
French NM1
|
14-14 |
PTS: 16. B. Cissoko
REB: 5. A. Sclear
AST: 4. K. Selebangue
|
PTS: 24. M. Montout
REB: 6. A. Couture
AST: 5. M. Montout
|
137.7 - 112.0 |
Mar 15, 2024
|
v. BC Orchies |
W, 70 - 65 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
15-14 |
PTS: 14. F. Damase
REB: 13. F. Damase
AST: 5. F. Damase
|
PTS: 18. Andrew Jones
REB: 12. M. Mayaki
AST: 3. Andrew Jones
|
88.4 - 82.1 |
Mar 22, 2024
|
@ FC Mulhouse Basket |
L, 98 - 80 |
Salle Marcel Tschanz
French NM1
|
15-15 |
PTS: 14. A. Sclear
REB: 9. M. Djo Ebala
AST: 4. F. Damase
|
PTS: 16. V. Serrano
REB: 9. V. Serrano
AST: 9. T. Vincent
|
122.5 - 100.0 |
Mar 26, 2024
|
v. SO Maritime Boulogne |
W, 89 - 80 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
16-15 |
PTS: 26. F. Damase
REB: 8. A. Sclear
AST: 7. K. Selebangue
|
PTS: 16. Randy Haynes
REB: 15. A. Levarity
AST: 13. N. Labouize
|
117.2 - 105.4 |
Mar 29, 2024
|
@ STB Le Havre |
L, 97 - 90 |
Salle des Docks Oceane
French NM1
|
16-16 |
PTS: 20. A. Sclear
REB: 7. A. Sclear
AST: 5. F. Damase
|
PTS: 22. V. Bigote
REB: 9. R. Kayembe-Tshiabu
AST: 7. P. Hannequin
|
114.2 - 105.9 |
Apr 2, 2024
|
v. SO Pont De Cheruy Charvieu Chavanoz |
W, 88 - 85 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
17-16 |
PTS: 17. L. Fontaine
REB: 10. F. Damase
AST: 7. L. Fontaine
|
PTS: 18. M. Nnah-Ndong
REB: 10. B. Eyaga Bidias
AST: 4. M. Montout
|
103.2 - 99.7 |
Apr 5, 2024
|
@ BC Orchies |
L, 108 - 83 |
Leo Lagrange
French NM1
|
17-17 |
PTS: 22. C. Conde
REB: 9. F. Damase
AST: 7. C. Conde
|
PTS: 20. Andrew Jones
REB: 9. C. Diong
AST: 7. Andrew Jones
|
140.4 - 107.9 |
Apr 12, 2024
|
v. FC Mulhouse Basket |
W, 82 - 76 |
Salle Colette Besson
French NM1
|
18-17 |
PTS: 18. F. Damase
REB: 10. C. Conde
AST: 15. L. Fontaine
|
PTS: 17. S. Eyango Dingo
REB: 8. S. Ndiaye
AST: 6. S. Ndiaye
|
108.9 - 101.0 |
Apr 16, 2024
|
@ SO Maritime Boulogne |
L, 105 - 95 |
Salle Damremont
French NM1
|
18-18 |
PTS: 17. Danny Evans
REB: 5. C. Conde
AST: 7. L. Fontaine
|
PTS: 25. N. Labouize
REB: 8. D. Radnic
AST: 6. D. Radnic
|
132.3 - 119.7 |