Venue Information

Formal Name: Obshtinska
Location: Stara Zagora (Bulgaria)
Capacity: 800
Home To: BC Beroe Stara Zagora

Date Away Team Home Team Result Home Leaders Away Leaders
May 20, 2019
BC Rilski Sportist BC Beroe Stara Zagora 78-94 PTS: 29. Aleksandar Yanev
REB: 9. Paul Miller
AST: 6. Nikolay Stoyanov
PTS: 18. Malik Dime
REB: 14. Malik Dime
AST: 6. Martin Marinov
May 16, 2019
BC Balkan BC Beroe Stara Zagora 81-65 PTS: 14. Conner Frankamp
REB: 7. Terence Jennings
AST: 5. Conner Frankamp
PTS: 17. Mikael Hopkins
REB: 12. Mikael Hopkins
AST: 5. Brandon Brown
May 8, 2019
BC Balkan BC Beroe Stara Zagora 81-85 PTS: 27. Conner Frankamp
REB: 7. Conner Frankamp
AST: 5. Conner Frankamp
PTS: 23. Brandon Brown
REB: 12. Mikael Hopkins
AST: 4. Mirko Mulalic
May 6, 2019
BC Balkan BC Beroe Stara Zagora 88-70 PTS: 17. Conner Frankamp
REB: 8. Terence Jennings
AST: 5. Nikolay Stoyanov
PTS: 28. Brandon Brown
REB: 11. Mikael Hopkins
AST: 7. Mikael Hopkins
Apr 27, 2019
Tundja Yambol BC Beroe Stara Zagora 81-98 PTS: 22. Tre' Coggins
REB: 11. Stanislav Vaklinov
AST: 6. Paul Miller
PTS: 22. Isaiah Williams
REB: 9. LaRon Smith
AST: 7. Stoyan Petkov
Apr 24, 2019
BC Balkan BC Beroe Stara Zagora 84-92 PTS: 18. Paul Miller
REB: 10. Terence Jennings
AST: 6. Conner Frankamp
PTS: 20. Mikael Hopkins
REB: 11. Mikael Hopkins
AST: 5. Kris Minkov
Apr 11, 2019
Spartak Pleven BC Beroe Stara Zagora 78-100 PTS: 20. Conner Frankamp
REB: 8. Aleksandar Yanev
AST: 7. Conner Frankamp
PTS: 23. Nikolay Varbanov
REB: 10. Nikolay Varbanov
AST: 8. Tsvetoslav Ostrev
Mar 25, 2019
BC Rilski Sportist BC Beroe Stara Zagora 77-84 PTS: 28. Conner Frankamp
REB: 8. Aleksandar Yanev
AST: 10. Tre' Coggins
PTS: 20. Malik Dime
REB: 11. Malik Dime
AST: 4. Eugene Harris
Mar 16, 2019
Akademik Bulteks 99 Plovdiv BC Beroe Stara Zagora 77-91 PTS: 28. Tre' Coggins
REB: 13. Terence Jennings
AST: 8. Paul Miller
PTS: 17. Peter Olisemeka
REB: 12. Peter Olisemeka
AST: 5. Troy Franklin
Feb 9, 2019
BC Balkan BC Beroe Stara Zagora 80-89 PTS: 29. Conner Frankamp
REB: 7. Tre' Coggins
AST: 4. Tre' Coggins
PTS: 22. Ventsislav Petkov
REB: 11. Alex Gavrilovic
AST: 3. Ventsislav Petkov
Feb 6, 2019
Akademik Bulteks 99 Plovdiv BC Beroe Stara Zagora 74-92 PTS: 22. Conner Frankamp
REB: 11. Stanislav Vaklinov
AST: 5. Aleksandar Yanev
PTS: 16. Nikola Vujovic
REB: 9. Adriyan Sekulov
AST: 4. Nikola Vujovic
Jan 29, 2019
Barsy Atyrau BC Beroe Stara Zagora 68-100 PTS: 18. Tre' Coggins
REB: 13. Stanislav Vaklinov
AST: 8. Tre' Coggins
PTS: 13. Bojan Bakic
REB: 8. Bojan Bakic
AST: 4. Bojan Bakic
Jan 26, 2019
Tundja Yambol BC Beroe Stara Zagora 111-110 PTS: 27. Tre' Coggins
REB: 14. James White
AST: 8. Tre' Coggins
PTS: 32. Stanislav Govedarov
REB: 6. LaRon Smith
AST: 7. Stanislav Govedarov
Jan 24, 2019
KB Bashkimi Prizren BC Beroe Stara Zagora 80-133 PTS: 25. James White
REB: 9. James White
AST: 7. Tihomir Zhelev
PTS: 37. Jordan Capps
REB: 10. Lamar Wofford-Humphrey
AST: 4. Michael Martin
Jan 22, 2019
KK Blokotehna BC Beroe Stara Zagora 81-91 PTS: 18. Nikolay Stoyanov
REB: 11. Aleksandar Yanev
AST: 8. Aleksandar Yanev
PTS: 22. Brandon Penn
REB: 10. Povilas Gaidys
AST: 7. Goran Glavchev
Jan 12, 2019
BC Levski Lukoil BC Beroe Stara Zagora 84-85 PTS: 24. Conner Frankamp
REB: 7. Tre' Coggins
AST: 6. Tihomir Zhelev
PTS: 21. Dejan Ivanov
REB: 10. Hristo Zahariev
AST: 5. Patrick Rembert
Dec 30, 2018
BC Rilski Sportist BC Beroe Stara Zagora 81-83 PTS: 21. Conner Frankamp
REB: 11. Dallin Bachynski
AST: 6. Conner Frankamp
PTS: 20. Zlatin Georgiev
REB: 7. Malik Dime
AST: 8. Zlatin Georgiev
Dec 18, 2018
BC Teuta Durres BC Beroe Stara Zagora 65-108 PTS: 17. Conner Frankamp
REB: 8. Aleksandar Yanev
AST: 8. Nikolay Titkov
PTS: 18. Endrit Hysenagolli
REB: 9. Endrit Hysenagolli
AST: 3. Kristi Gorea
Nov 24, 2018
Euroins Cherno More BC Beroe Stara Zagora 65-85 PTS: 16. Aleksandar Yanev
REB: 10. Dallin Bachynski
AST: 5. Nikolay Stoyanov
PTS: 18. Georgi Boyanov
REB: 13. Georgi Boyanov
AST: 10. Martin Kotsev
Nov 10, 2018
Spartak Pleven BC Beroe Stara Zagora 68-110 PTS: 22. Dallin Bachynski
REB: 15. Dallin Bachynski
AST: 6. Conner Frankamp
PTS: 16. Konstantin Koev
REB: 8. Konstantin Koev
AST: 7. Tsvetoslav Ostrev
Oct 27, 2018
PBC Lukoil Academic Sofia BC Beroe Stara Zagora 54-82 PTS: 27. Conner Frankamp
REB: 13. Dallin Bachynski
AST: 6. Conner Frankamp
PTS: 14. Andrey Ivanov
REB: 12. Andrey Ivanov
AST: 2. Andrey Ivanov
Oct 24, 2018
Kozuv Gevgelija BC Beroe Stara Zagora 62-69 PTS: 26. Conner Frankamp
REB: 16. Dallin Bachynski
AST: 7. Nikolay Stoyanov
PTS: 19. Aleksandar Radulovic
REB: 9. Aleksandar Radulovic
AST: 3. Aleksandar Radulovic
Oct 13, 2018
Akademik Bulteks 99 Plovdiv BC Beroe Stara Zagora 73-80 PTS: 21. Dallin Bachynski
REB: 7. Dallin Bachynski
AST: 6. Conner Frankamp
PTS: 23. Daishon Knight
REB: 16. Peter Olisemeka
AST: 3. Venelin Hristov