Sep 23, 2023
|
@ MKS Dabrowa Gornicza |
L, 82 - 80 |
HW-S Centrum
Polish OBL
|
0-1 |
PTS: 24. Jakub Niziol
REB: 8. D. Miletic
AST: 3. D. Golebiowski
|
PTS: 18. Marc Garcia
REB: 15. N. Carvacho
AST: 4. T. Persons
|
111.0 - 108.2 |
Oct 1, 2023
|
v. GTK Gliwice |
W, 80 - 75 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
1-1 |
PTS: 14. D. Miletic
REB: 13. D. Miletic
AST: 5. Jakub Niziol
|
PTS: 19. Koby McEwen
REB: 9. Josh Price
AST: 10. Kadre Gray
|
103.1 - 96.7 |
Oct 5, 2023
|
@ JL Bourg-en-Bresse |
L, 90 - 74 |
Salle des Sports
Eurocup
|
0-1 |
PTS: 19. D. Miletic
REB: 13. D. Miletic
AST: 5. Jawun Evans
|
PTS: 19. Hugo Benitez
REB: 8. G. Omenaka
AST: 5. Hugo Benitez
|
119.4 - 98.2 |
Oct 8, 2023
|
v. Asseco Arka Gdynia |
W, 88 - 79 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
2-1 |
PTS: 31. D. Miletic
REB: 6. Jakub Niziol
AST: 8. Jawun Evans
|
PTS: 26. A. Bogucki
REB: 9. A. Bogucki
AST: 7. P. Zolnierewicz
|
124.4 - 111.6 |
Oct 11, 2023
|
v. U-Banca Transilvania Cluj |
L, 67 - 70 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
0-2 |
PTS: 18. Jakub Niziol
REB: 8. D. Miletic
AST: 6. Jawun Evans
|
PTS: 24. D.J. Seeley
REB: 8. Bryce Jones
AST: 6. Bryce Jones
|
97.3 - 101.6 |
Oct 15, 2023
|
v. King Szczecin |
L, 60 - 83 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
2-2 |
PTS: 14. A. Parakhouski
REB: 5. A. Parakhouski
AST: 4. H. Gravett
|
PTS: 20. D. Woodson
REB: 8. Morris Udeze
AST: 7. A. Mazurczak
|
91.5 - 126.5 |
Oct 17, 2023
|
@ Buducnost |
L, 103 - 89 |
Moraca Sports Center
Eurocup
|
0-3 |
PTS: 17. D. Miletic
REB: 8. D. Miletic
AST: 5. L. Kolenda
|
PTS: 19. Colbey Ross
REB: 11. J. Williams
AST: 6. Colbey Ross
|
146.4 - 126.5 |
Oct 22, 2023
|
v. Anwil Wloclawek |
L, 74 - 80 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
2-3 |
PTS: 15. D. Miletic
REB: 8. D. Miletic
AST: 4. D. Miletic
|
PTS: 21. V. Sanders
REB: 10. Kalif Young
AST: 5. K. Laczynski
|
100.7 - 108.9 |
Oct 25, 2023
|
v. Aris BC |
L, 63 - 80 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
0-4 |
PTS: 11. A. Parakhouski
REB: 9. S. Kulvietis
AST: 5. L. Kolenda
|
PTS: 23. R. Gallinat
REB: 7. R. Harrell
AST: 7. V. Toliopoulos
|
85.9 - 109.0 |
Oct 27, 2023
|
@ Polski Cukier Pszczolka Start Lublin |
L, 102 - 85 |
MOSRiR
Polish OBL
|
2-4 |
PTS: 16. L. Kolenda
REB: 11. S. Kulvietis
AST: 6. S. Kulvietis
|
PTS: 29. B. Benson
REB: 11. B. Benson
AST: 11. J. Durham
|
125.1 - 104.3 |
Nov 1, 2023
|
@ Ratiopharm Ulm |
L, 108 - 103 |
Ratiopharm Arena
Eurocup
|
0-5 |
PTS: 29. L. Kolenda
REB: 7. L. Kolenda
AST: 5. D. Miletic
|
PTS: 23. Karim Jallow
REB: 11. T. Williams
AST: 7. T. Williams
|
125.4 - 119.6 |
Nov 5, 2023
|
v. Enea Zastal BC Zielona |
W, 77 - 66 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
3-4 |
PTS: 15. K. McCullum
REB: 9. D. Miletic
AST: 6. L. Kolenda
|
PTS: 17. Darious Hall
REB: 8. Jan Wojcik
AST: 10. J. Washington
|
100.5 - 86.1 |
Nov 8, 2023
|
v. Dolomiti Energia Trento |
L, 75 - 84 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
0-6 |
PTS: 19. D. Miletic
REB: 11. D. Miletic
AST: 7. K. McCullum
|
PTS: 17. K. Baldwin
REB: 9. A. Grazulis
AST: 5. K. Baldwin
|
95.7 - 107.2 |
Nov 11, 2023
|
v. Dziki Warszawa |
W, 78 - 72 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
4-4 |
PTS: 17. A. Parakhouski
REB: 10. A. Parakhouski
AST: 6. K. McCullum
|
PTS: 19. M. Szlachetka
REB: 9. Nick McGlynn
AST: 4. M. Coleman III
|
105.0 - 96.9 |
Nov 15, 2023
|
@ Gran Canaria |
L, 81 - 77 |
Centro Insular de Deportes
Eurocup
|
0-7 |
PTS: 26. L. Kolenda
REB: 8. D. Miletic
AST: 3. L. Kolenda
|
PTS: 12. Ben Lammers
REB: 6. Miquel Salvo
AST: 5. A. Slaughter
|
104.3 - 99.1 |
Nov 19, 2023
|
@ Grupa Sierleccy Czarni Slupsk |
L, 78 - 53 |
Hala Gryfia
Polish OBL
|
4-5 |
PTS: 13. L. Kolenda
REB: 9. D. Miletic
AST: 5. L. Kolenda
|
PTS: 17. B. Griciunas
REB: 10. M. Michalak
AST: 8. Mike Caffey
|
107.3 - 72.9 |
Nov 22, 2023
|
v. Lietkabelis |
L, 71 - 75 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
0-8 |
PTS: 21. Jakub Niziol
REB: 5. Jakub Niziol
AST: 8. K. McCullum
|
PTS: 19. G. Orelik
REB: 9. V. Lipkevicius
AST: 8. V. Lipkevicius
|
105.1 - 111.0 |
Nov 25, 2023
|
v. PGE Spojnia Stargard |
W, 75 - 69 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
5-5 |
PTS: 20. K. McCullum
REB: 6. D. Miletic
AST: 7. K. McCullum
|
PTS: 23. S. Brown
REB: 11. W. Gordon
AST: 5. S. Brown
|
112.5 - 103.5 |
Nov 28, 2023
|
@ Turk Telekom |
W, 71 - 80 |
Ankara Arena
Eurocup
|
1-8 |
PTS: 25. Jakub Niziol
REB: 10. A. Parakhouski
AST: 4. Jakub Niziol
|
PTS: 18. M. McDuffie
REB: 11. Steven Enoch
AST: 3. T. Wallace
|
96.2 - 108.4 |
Dec 3, 2023
|
@ BM Slam Stal Ostrow WLKP |
L, 108 - 51 |
Hala Sportowa Stal
Polish OBL
|
5-6 |
PTS: 11. H. Gravett
REB: 5. D. Miletic
AST: 4. H. Gravett
|
PTS: 21. A. Mikalauskas
REB: 7. Ojars Silins
AST: 11. Aigars Skele
|
148.2 - 70.0 |
Dec 5, 2023
|
v. JL Bourg-en-Bresse |
L, 63 - 72 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
1-9 |
PTS: 20. D. Miletic
REB: 8. A. Voinalovych
AST: 6. A. Wisniewski
|
PTS: 16. Isiaha Mike
REB: 6. G. Omenaka
AST: 5. JeQuan Lewis
|
84.5 - 96.6 |
Dec 10, 2023
|
@ Legia Warszawa |
W, 82 - 98 |
OSiR Bremowo
Polish OBL
|
6-6 |
PTS: 34. D. Golebiowski
REB: 7. A. Parakhouski
AST: 11. A. Wisniewski
|
PTS: 23. R. Cowels
REB: 6. Aric Holman
AST: 4. Aric Holman
|
115.5 - 138.0 |
Dec 12, 2023
|
@ U-Banca Transilvania Cluj |
L, 80 - 76 |
Sala Sporturilor Horia Demian
Eurocup
|
1-10 |
PTS: 16. D. Miletic
REB: 8. D. Miletic
AST: 5. H. Gravett
|
PTS: 19. A. Stipanovic
REB: 7. Jarell Eddie
AST: 8. P. Richard
|
116.7 - 110.8 |
Dec 17, 2023
|
@ Twarde Pierniki Torun |
L, 78 - 75 |
Spozywczak
Polish OBL
|
6-7 |
PTS: 15. M. Zebski
REB: 6. D. Miletic
AST: 7. H. Gravett
|
PTS: 22. Trey Diggs
REB: 9. Mate Vucic
AST: 6. Arik Smith
|
117.0 - 112.5 |
Dec 20, 2023
|
v. Buducnost |
L, 79 - 80 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
1-11 |
PTS: 18. J. Bryant, Jr.
REB: 11. D. Miletic
AST: 5. D. Miletic
|
PTS: 17. Yogi Ferrell
REB: 5. Y. Makoundou
AST: 5. Yogi Ferrell
|
114.9 - 116.3 |
Dec 23, 2023
|
v. Trefl Sopot |
L, 66 - 87 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
6-8 |
PTS: 26. H. Gravett
REB: 5. D. Miletic
AST: 2. D. Miletic
|
PTS: 29. A. Van Vliet
REB: 7. A. Van Vliet
AST: 7. Jakub Schenk
|
97.8 - 128.9 |
Dec 27, 2023
|
@ Aris BC |
L, 93 - 71 |
Alexandreio Melathron
Eurocup
|
1-12 |
PTS: 25. H. Gravett
REB: 9. D. Miletic
AST: 4. D. Golebiowski
|
PTS: 18. V. Toliopoulos
REB: 7. K. Bankston
AST: 5. V. Toliopoulos
|
126.4 - 96.5 |
Dec 30, 2023
|
@ Rawlplug Sokol Lancut |
W, 84 - 91 |
Polish OBL
|
7-8 |
PTS: 21. K. McCullum
REB: 9. H. Gravett
AST: 5. H. Gravett
|
PTS: 34. Tyler Cheese
REB: 8. Adam Kemp
AST: 5. Tyler Cheese
|
115.0 - 124.6 |
Jan 7, 2024
|
v. MKS Dabrowa Gornicza |
L, 72 - 76 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
7-9 |
PTS: 14. D. Miletic
REB: 10. A. Parakhouski
AST: 3. D. Miletic
|
PTS: 19. T. Persons
REB: 10. N. Carvacho
AST: 6. N. Carvacho
|
97.6 - 103.0 |
Jan 10, 2024
|
v. Ratiopharm Ulm |
W, 100 - 88 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
2-12 |
PTS: 19. D. Miletic
REB: 6. M. Zebski
AST: 10. M. Klassen
|
PTS: 22. Karim Jallow
REB: 14. T. Williams
AST: 8. T. Williams
|
143.9 - 126.6 |
Jan 12, 2024
|
@ GTK Gliwice |
W, 86 - 87 |
Polish OBL
|
8-9 |
PTS: 20. A. Voinalovych
REB: 6. A. Parakhouski
AST: 10. K. McCullum
|
PTS: 31. Josh Price
REB: 10. Josh Price
AST: 12. Kadre Gray
|
120.9 - 122.3 |
Jan 16, 2024
|
@ Dolomiti Energia Trento |
L, 85 - 79 |
PalaTrento
Eurocup
|
2-13 |
PTS: 17. D. Miletic
REB: 6. H. Gravett
AST: 6. M. Klassen
|
PTS: 26. K. Baldwin
REB: 7. Toto Forray
AST: 11. K. Baldwin
|
113.3 - 105.3 |
Jan 20, 2024
|
@ Asseco Arka Gdynia |
W, 78 - 117 |
Gdynia Sports Arena
Polish OBL
|
9-9 |
PTS: 31. Jakub Niziol
REB: 10. A. Parakhouski
AST: 7. M. Klassen
|
PTS: 24. A. Bogucki
REB: 7. Seth LeDay
AST: 5. A. Pluta
|
104.8 - 157.2 |
Jan 24, 2024
|
v. Gran Canaria |
L, 68 - 92 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
2-14 |
PTS: 15. D. Miletic
REB: 7. A. Parakhouski
AST: 4. M. Klassen
|
PTS: 12. Ben Lammers
REB: 7. Miquel Salvo
AST: 5. A. Albicy
|
88.5 - 119.7 |
Jan 26, 2024
|
@ King Szczecin |
L, 89 - 84 |
MOSRiR
Polish OBL
|
9-10 |
PTS: 20. M. Klassen
REB: 7. Jakub Niziol
AST: 5. M. Klassen
|
PTS: 17. A. Mazurczak
REB: 9. Z. Cuthbertson
AST: 9. A. Mazurczak
|
122.8 - 115.9 |
Jan 30, 2024
|
@ Lietkabelis |
L, 91 - 75 |
Cido Arena
Eurocup
|
2-15 |
PTS: 21. H. Gravett
REB: 3. D. Miletic
AST: 6. M. Klassen
|
PTS: 21. D. Sirvydis
REB: 6. G. Maldunas
AST: 6. D. Bickauskis
|
131.1 - 108.1 |
Feb 6, 2024
|
v. Turk Telekom |
L, 70 - 86 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Eurocup
|
2-16 |
PTS: 20. D. Miletic
REB: 11. D. Miletic
AST: 7. M. Klassen
|
PTS: 22. J. Palmer, Jr.
REB: 10. Steven Enoch
AST: 7. T. Wallace
|
100.0 - 122.8 |
Feb 12, 2024
|
v. Polski Cukier Pszczolka Start Lublin |
W, 97 - 95 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
10-10 |
PTS: 21. H. Gravett
REB: 10. Jakub Niziol
AST: 9. M. Klassen
|
PTS: 26. B. Benson
REB: 17. B. Benson
AST: 6. L. O'Reilly
|
121.1 - 118.6 |
Feb 29, 2024
|
@ Enea Zastal BC Zielona |
W, 76 - 80 |
CRS Hall Zielona Gora
Polish OBL
|
11-10 |
PTS: 18. D. Golebiowski
REB: 11. A. Parakhouski
AST: 9. M. Klassen
|
PTS: 25. Darious Hall
REB: 9. G. Rakocevic
AST: 9. A. English III
|
110.0 - 115.8 |
Mar 10, 2024
|
@ Dziki Warszawa |
W, 71 - 80 |
Polish OBL
|
12-10 |
PTS: 15. M. Klassen
REB: 7. A. Parakhouski
AST: 9. M. Klassen
|
PTS: 21. D. Green
REB: 5. Nick McGlynn
AST: 5. G. Grochowski
|
94.0 - 105.9 |
Mar 14, 2024
|
v. Grupa Sierleccy Czarni Slupsk |
W, 67 - 65 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
13-10 |
PTS: 14. H. Gravett
REB: 8. Jakub Niziol
AST: 5. M. Klassen
|
PTS: 22. MaCio Teague
REB: 8. B. Griciunas
AST: 6. Mike Caffey
|
99.0 - 96.1 |
Mar 23, 2024
|
@ PGE Spojnia Stargard |
L, 93 - 67 |
Polish OBL
|
13-11 |
PTS: 17. M. Klassen
REB: 6. D. Miletic
AST: 6. M. Klassen
|
PTS: 16. K. Gruszecki
REB: 10. W. Gordon
AST: 7. Alex Stein
|
121.3 - 87.4 |
Mar 27, 2024
|
@ Anwil Wloclawek |
L, 96 - 82 |
Hala Mistrzow
Polish OBL
|
13-12 |
PTS: 20. Angel Nunez
REB: 6. M. Klassen
AST: 9. M. Klassen
|
PTS: 23. V. Sanders
REB: 8. J. Joesaar
AST: 6. V. Sanders
|
119.2 - 101.8 |
Apr 1, 2024
|
v. BM Slam Stal Ostrow WLKP |
W, 103 - 95 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
14-12 |
PTS: 22. D. Miletic
REB: 11. D. Miletic
AST: 11. M. Klassen
|
PTS: 25. L. Beliauskas
REB: 9. Tomasz Gielo
AST: 9. Aigars Skele
|
129.6 - 119.6 |
Apr 9, 2024
|
v. Legia Warszawa |
L, 68 - 97 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
14-13 |
PTS: 20. Angel Nunez
REB: 8. D. Miletic
AST: 6. H. Gravett
|
PTS: 21. C. Vital
REB: 6. Aric Holman
AST: 9. L. Jackson
|
90.2 - 128.7 |
Apr 14, 2024
|
v. Twarde Pierniki Torun |
W, 78 - 69 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
15-13 |
PTS: 17. Jakub Niziol
REB: 12. D. Miletic
AST: 5. H. Gravett
|
PTS: 17. Arik Smith
REB: 15. Mate Vucic
AST: 4. J. Washington
|
111.2 - 98.4 |
Apr 21, 2024
|
@ Trefl Sopot |
W, 79 - 82 |
Ergo Arena
Polish OBL
|
16-13 |
PTS: 23. D. Miletic
REB: 11. D. Miletic
AST: 6. M. Klassen
|
PTS: 14. Paul Scruggs
REB: 9. Paul Scruggs
AST: 7. Jakub Schenk
|
100.7 - 104.5 |
Apr 27, 2024
|
v. Rawlplug Sokol Lancut |
W, 98 - 79 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
17-13 |
PTS: 16. Jakub Niziol
REB: 10. Angel Nunez
AST: 6. D. Golebiowski
|
PTS: 25. Ike Nwamu
REB: 10. M. Nowakowski
AST: 11. M. Nowakowski
|
137.1 - 110.6 |
May 3, 2024
|
@ BM Slam Stal Ostrow WLKP |
W, 76 - 85 |
Hala Sportowa Stal
Polish OBL
|
18-13 |
PTS: 19. D. Golebiowski
REB: 7. D. Miletic
AST: 4. M. Klassen
|
PTS: 22. Aigars Skele
REB: 5. Tomasz Gielo
AST: 6. Aigars Skele
|
101.9 - 113.9 |
May 5, 2024
|
@ BM Slam Stal Ostrow WLKP |
L, 81 - 64 |
Hala Sportowa Stal
Polish OBL
|
18-14 |
PTS: 15. H. Gravett
REB: 7. M. Klassen
AST: 5. M. Klassen
|
PTS: 19. Aigars Skele
REB: 7. Tomasz Gielo
AST: 11. Aigars Skele
|
108.8 - 86.0 |
May 9, 2024
|
v. BM Slam Stal Ostrow WLKP |
W, 102 - 97 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
19-14 |
PTS: 22. Jakub Niziol
REB: 6. A. Parakhouski
AST: 7. M. Klassen
|
PTS: 44. N. Djurisic
REB: 7. Aigars Skele
AST: 13. Aigars Skele
|
146.6 - 139.4 |
May 12, 2024
|
v. BM Slam Stal Ostrow WLKP |
L, 74 - 84 |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
19-15 |
PTS: 18. Angel Nunez
REB: 8. D. Miletic
AST: 3. H. Gravett
|
PTS: 18. Aigars Skele
REB: 8. Tomasz Gielo
AST: 3. Tomasz Gielo
|
101.5 - 115.3 |
May 15, 2024
|
@ BM Slam Stal Ostrow WLKP |
W, 81 - 83 |
Hala Sportowa Stal
Polish OBL
|
20-15 |
PTS: 16. Angel Nunez
REB: 8. Angel Nunez
AST: 6. H. Gravett
|
PTS: 25. Aigars Skele
REB: 8. N. Djurisic
AST: 10. Aigars Skele
|
107.5 - 110.2 |
May 19, 2024
|
@ Trefl Sopot |
L, 78 - 54 |
Ergo Arena
Polish OBL
|
20-16 |
PTS: 10. L. Kolenda
REB: 6. H. Gravett
AST: 4. M. Klassen
|
PTS: 15. J. Zyskowski
REB: 12. Paul Scruggs
AST: 9. B. Varadi
|
108.2 - 74.9 |
May 21, 2024 12:00 PM ET |
@ Trefl Sopot |
Preview |
Ergo Arena
Polish OBL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |
May 24, 2024 2:00 PM ET |
v. Trefl Sopot |
Preview |
Hala Orbitalub Hala Stulecia
Polish OBL
|
- |
PTS: .
REB: .
AST: .
|
PTS: .
REB: .
AST: .
|
N/A |