Venue Information

Formal Name: Polideportivo Mendizorroza
Location: Vitoria-Gasteiz (Spain)
Home To: Saenz Horeca Araberri , Grupo Eleyco Baskonia

Date Away Team Home Team Result Home Leaders Away Leaders
May 19, 2019
Real Madrid Junior Team KK Mega Leks Junior Team 95-76 PTS: 12. Aleksa Markovic
REB: 10. Aleksa Markovic
AST: 4. Marko Andric
PTS: 33. Mario Nakic
REB: 14. Amar Sylla
AST: 6. Amar Sylla
May 18, 2019
Valencia Junior Team Perlas Vilnius 102-91 PTS: 22. Azuolas Tubelis
REB: 11. Azuolas Tubelis
AST: 5. Augustas Marciulionis
PTS: 14. Alejandro Ortega
REB: 8. Alejandro Ortega
AST: 8. Guillem Ferrando
May 18, 2019
KK Crvena Zvezda Junior Team Real Madrid Junior Team 50-80 PTS: 14. Kareem Queeley
REB: 9. Usman Garuba
AST: 6. Ziga Samar
PTS: 14. Stevan Karapandzic
REB: 6. Nikola Manojlovic
AST: 3. Vukasin Masic
May 18, 2019
Zalgris II KK Mega Leks Junior Team 61-75 PTS: 14. Petar Kovacevic
REB: 6. Luka Paunovic
AST: 3. Bosko Bumbic
PTS: 16. Modestas Kancleris
REB: 10. Modestas Kancleris
AST: 4. Louis Stormark
May 18, 2019
Maccabi Tel Aviv Junior Team FC Bayern Munchen II 71-85 PTS: 19. Matej Rudan
REB: 9. Sasha Grant
AST: 5. Daniel Zdravevski
PTS: 28. Deni Avdija
REB: 12. Deni Avdija
AST: 7. Deni Avdija
May 17, 2019
Valencia Junior Team KK Crvena Zvezda Junior Team 72-80 PTS: 23. Bojan Tomasevic
REB: 7. Nemanja Popovic
AST: 7. Nemanja Popovic
PTS: 17. Alonso Faure
REB: 5. Guillem Ferrando
AST: 9. Guillem Ferrando
May 17, 2019
Perlas Vilnius Real Madrid Junior Team 72-98 PTS: 14. Golden Dike
REB: 9. Usman Garuba
AST: 6. Mario Nakic
PTS: 17. Azuolas Tubelis
REB: 6. Azuolas Tubelis
AST: 4. Augustas Marciulionis
May 17, 2019
Maccabi Tel Aviv Junior Team Zalgris II 71-70 PTS: 19. Modestas Kancleris
REB: 9. Modestas Kancleris
AST: 5. Kerr Kriisa
PTS: 19. Deni Avdija
REB: 10. Deni Avdija
AST: 7. Deni Avdija
May 17, 2019
FC Bayern Munchen II KK Mega Leks Junior Team 74-87 PTS: 14. Aleksa Markovic
REB: 8. Aleksa Markovic
AST: 6. Bosko Bumbic
PTS: 27. Matej Rudan
REB: 9. Jason George
AST: 5. Jason George
May 16, 2019
KK Crvena Zvezda Junior Team Perlas Vilnius 81-66 PTS: 27. Azuolas Tubelis
REB: 12. Azuolas Tubelis
AST: 3. Augustas Marciulionis
PTS: 13. Vukasin Masic
REB: 10. Nemanja Popovic
AST: 5. Stevan Karapandzic
May 16, 2019
KK Mega Leks Junior Team Maccabi Tel Aviv Junior Team 80-69 PTS: 27. Deni Avdija
REB: 14. Deni Avdija
AST: 6. Deni Avdija
PTS: 21. Aleksandar Langovic
REB: 10. Aleksandar Langovic
AST: 7. Bosko Bumbic
May 16, 2019
Real Madrid Junior Team Valencia Junior Team 97-54 PTS: 8. Alejandro Bellver
REB: 6. Ivan Cubero
AST: 4. Guillem Ferrando
PTS: 22. Ruben Lopez
REB: 11. Amar Sylla
AST: 5. Mario Nakic
May 16, 2019
Zalgris II FC Bayern Munchen II 83-85 PTS: 19. Sasha Grant
REB: 7. Sasha Grant
AST: 3. Noah Jallow
PTS: 20. Mantas Rubstavicius
REB: 6. Paulius Murauskas
AST: 5. Kerr Kriisa
May 11, 2019
Albacete Basket Grupo Eleyco Baskonia 65-70 PTS: 14. Arturs Kurucs
REB: 10. Ajdin Penava
AST: 4. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 20. Eddy Polanco
REB: 8. Eddy Polanco
AST: 5. Eddy Polanco
May 3, 2019
Leyma Basquet Coruna Saenz Horeca Araberri 82-76 PTS: 35. Junior Robinson
REB: 15. Jean Pierre-Charles
AST: 4. Junior Robinson
PTS: 19. Jeff Xavier
REB: 6. Adjehi Baru
AST: 3. Jeff Xavier
Apr 27, 2019
Aceitunas Fragata Moron Grupo Eleyco Baskonia 66-67 PTS: 18. Sander Raieste
REB: 10. Tavario Miller
AST: 5. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 15. Malick Fall
REB: 7. Taylor Cameron
AST: 2. Angel Vazquez
Apr 14, 2019
CB Universitat VIC Grupo Eleyco Baskonia 67-95 PTS: 27. Miguel Gonzalez
REB: 11. Ajdin Penava
AST: 9. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 17. Roger Fornas
REB: 8. David Vidal
AST: 5. Luis Jacobo
Apr 13, 2019
Quesos Cerrato de Palencia Saenz Horeca Araberri 94-82 PTS: 20. Mathieu Kamba
REB: 9. Kingsley Okoroh
AST: 5. Mathieu Kamba
PTS: 18. Steve Vasturia
REB: 8. Rokas Gustys
AST: 9. Jordi Grimau
Mar 31, 2019
Caceres Patrimonio de la Humanidad Saenz Horeca Araberri 68-67 PTS: 17. Junior Robinson
REB: 13. Jean Pierre-Charles
AST: 5. Junior Robinson
PTS: 11. Andy Mazurczak
REB: 6. Daniel Trist
AST: 4. Luis Parejo
Mar 24, 2019
Hestia Menorca Basquet Grupo Eleyco Baskonia 74-70 PTS: 25. Arturs Kurucs
REB: 9. Tavario Miller
AST: 4. Sander Raieste
PTS: 12. Duby Okeke
REB: 7. Duby Okeke
AST: 5. Jorge Jimenez
Mar 19, 2019
RETAbet Bilbao Basket Saenz Horeca Araberri 76-52 PTS: 14. Mathieu Kamba
REB: 9. Jean Pierre-Charles
AST: 5. Klym Artamonov
PTS: 13. Osvaldas Matulionis
REB: 9. Kevin Larsen
AST: 9. Javi Salgado
Mar 10, 2019
Fundacion Globalcaja La Roda Grupo Eleyco Baskonia 72-86 PTS: 22. Sander Raieste
REB: 8. Tavario Miller
AST: 7. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 14. Hector Jimenez
REB: 6. Gregorio Adon
AST: 4. Oscar Herrero
Mar 9, 2019
CB Prat Juventud Saenz Horeca Araberri 71-62 PTS: 18. Junior Robinson
REB: 13. Jean Pierre-Charles
AST: 4. Junior Robinson
PTS: 11. Marc Blanch
REB: 8. Jonathan Jeanne
AST: 5. Marc Blanch
Feb 27, 2019
CB L'Hospitalet Grupo Eleyco Baskonia 77-83 PTS: 17. Tavario Miller
REB: 13. Tavario Miller
AST: 7. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 20. Ivan Garcia
REB: 8. Mouhamadou Diop
AST: 4. Garret Covington
Feb 23, 2019
Palma Air Europa Saenz Horeca Araberri 79-76 PTS: 26. Junior Robinson
REB: 7. Jean Pierre-Charles
AST: 3. Junior Robinson
PTS: 18. Fran Guerra
REB: 8. Mikel Motos
AST: 5. Alex Hernandez
Feb 9, 2019
Circulo Gijon Grupo Eleyco Baskonia 83-77 PTS: 20. Sander Raieste
REB: 8. Tavario Miller
AST: 6. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 20. Martyce Kimbrough
REB: 13. Robert Swift
AST: 5. Saul Blanco
Feb 2, 2019
Real Betis Energia Plus Saenz Horeca Araberri 81-55 PTS: 20. Junior Robinson
REB: 7. Jean Pierre-Charles
AST: 3. Junior Robinson
PTS: 16. Johnny Dee
REB: 7. Mamadou Samb
AST: 3. Johnny Dee
Jan 27, 2019
Igulatorio Cantabria Estela Grupo Eleyco Baskonia 82-68 PTS: 18. Arturs Kurucs
REB: 10. Tavario Miller
AST: 4. Miguel Gonzalez
PTS: 22. Placide Nakidjim
REB: 8. Placide Nakidjim
AST: 7. Lamonte Thomas
Jan 22, 2019
C.B. Valladolid Saenz Horeca Araberri 82-78 PTS: 22. Mathieu Kamba
REB: 7. Marcos Portalez
AST: 4. Junior Robinson
PTS: 15. Sergio De La Fuente
REB: 7. Alex Reyes
AST: 8. Oscar Alvarado
Jan 13, 2019
Planasa Navarra Grupo Eleyco Baskonia 76-67 PTS: 21. Lautaro Tomas Lopez
REB: 6. Lautaro Tomas Lopez
AST: 7. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 20. Eduardo Hernandez-Sonseca
REB: 10. Eduardo Hernandez-Sonseca
AST: 8. Jose Alberto Jimenez
Jan 6, 2019
Ourense Termal Saenz Horeca Araberri 94-85 PTS: 21. Mathieu Kamba
REB: 9. Mathieu Kamba
AST: 6. Junior Robinson
PTS: 22. Alfredo Ott
REB: 8. Davis Rozitis
AST: 10. Santiago Vidal
Dec 30, 2018
Carrefour El Bulevar Grupo Eleyco Baskonia 72-92 PTS: 20. Arturs Kurucs
REB: 9. Tavario Miller
AST: 9. Miguel Gonzalez
PTS: 14. Manuel Vazquez
REB: 6. Manuel Vazquez
AST: 4. Harold Cazorla
Dec 29, 2018
Magia Huesca Saenz Horeca Araberri 87-81 PTS: 24. Junior Robinson
REB: 11. Kingsley Okoroh
AST: 3. Junior Robinson
PTS: 26. Tyler Haws
REB: 8. Agusti Sans
AST: 8. Agusti Sans
Dec 14, 2018
Actel Forca Lleida Saenz Horeca Araberri 89-73 PTS: 18. Mathieu Kamba
REB: 5. Nedim Dedovic
AST: 4. Klym Artamonov
PTS: 17. Sergi Quintela
REB: 7. Eric Stutz
AST: 7. Sergi Quintela
Dec 9, 2018
Plasencia Extremadura Grupo Eleyco Baskonia 74-77 PTS: 19. Sander Raieste
REB: 12. Tavario Miller
AST: 4. Miguel Gonzalez
PTS: 16. Marcellus Roberts
REB: 9. Duane Morgan
AST: 4. German Martinez
Dec 2, 2018
Tau Castello Saenz Horeca Araberri 78-80 PTS: 26. Junior Robinson
REB: 16. Kingsley Okoroh
AST: 5. Junior Robinson
PTS: 15. Brano Dukanovic
REB: 6. Joan Faner
AST: 5. Joan Faner
Dec 1, 2018
Bodegas Rioja Vega Logrono Grupo Eleyco Baskonia 76-80 PTS: 16. Tavario Miller
REB: 7. Miguel Gonzalez
AST: 5. Arturs Kurucs
PTS: 20. Arnau Parrado
REB: 8. Erik Nissen
AST: 6. Carlos Noguerol
Nov 24, 2018
Union Financiera Baloncesto Oviedo Saenz Horeca Araberri 72-74 PTS: 27. Junior Robinson
REB: 12. Kingsley Okoroh
AST: 5. Junior Robinson
PTS: 19. Oliver Arteaga
REB: 8. Oliver Arteaga
AST: 2. Roopi Ahonen
Nov 18, 2018
Zornotza Saskibaloi Taldea Grupo Eleyco Baskonia 76-69 PTS: 16. Jurij Macura
REB: 10. Jurij Macura
AST: 3. Arturs Kurucs
PTS: 23. Kevin Bercy
REB: 11. Kevin Bercy
AST: 7. Samuel Barros
Nov 10, 2018
FC Barcelona II Saenz Horeca Araberri 96-81 PTS: 19. Junior Robinson
REB: 9. Niksha Federico
AST: 5. Junior Robinson
PTS: 20. Aleix Font
REB: 9. Atoumane Diagne
AST: 12. Pol Figueras
Nov 10, 2018
Sammic ISB Grupo Eleyco Baskonia 74-66 PTS: 14. Tavario Miller
REB: 11. Tavario Miller
AST: 3. Arturs Kurucs
PTS: 19. Jahvaughn Powell
REB: 10. Iker Salazar
AST: 4. Iker Salazar
Oct 28, 2018
Queseria La Antigua CBTormes Grupo Eleyco Baskonia 57-74 PTS: 18. Ivan Martinez
REB: 11. Sander Raieste
AST: 4. Sander Raieste
PTS: 18. Lucas Antunez
REB: 11. Juan Ramon Rivas
AST: 3. Lucas Antunez
Oct 27, 2018
Real Canoe NC Saenz Horeca Araberri 92-69 PTS: 21. Niksha Federico
REB: 9. Niksha Federico
AST: 3. Kingsley Okoroh
PTS: 29. Alvaro Lobo
REB: 12. Jose Maria Gil
AST: 3. Adrian Fuentes
Oct 14, 2018
Marin Peixegalego Grupo Eleyco Baskonia 70-79 PTS: 18. Arturs Kurucs
REB: 11. Tavario Miller
AST: 7. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 20. Antonio Pantin
REB: 14. Antonio Pantin
AST: 3. Antonio Pantin
Oct 13, 2018
Coviran Granada Saenz Horeca Araberri 89-84 PTS: 15. Junior Robinson
REB: 5. Nedim Dedovic
AST: 6. Junior Robinson
PTS: 26. Carlinhos Cobos
REB: 9. Guille Rubio
AST: 4. Josep Perez
Oct 10, 2018
Aquimisa Queso Zamorano Grupo Eleyco Baskonia 73-78 PTS: 21. Arturs Kurucs
REB: 8. Miguel Gonzalez
AST: 5. Lautaro Tomas Lopez
PTS: 16. Sango Niang
REB: 5. Christopher Iza
AST: 6. Sango Niang
Oct 6, 2018
Melilla Baloncesto Saenz Horeca Araberri 111-109 PTS: 47. Junior Robinson
REB: 9. Artem Tavakalyan
AST: 6. Junior Robinson
PTS: 23. Txemi Urtasun
REB: 12. Gediminas Zyle
AST: 5. Josep Franch