Khimki-2 2023-2024 Schedule

Date Opponent Result Venue Record Khimki-2 Leaders Opponent Leaders PPP
Oct 3, 2023
v. Yenisei-2 W, 85 - 42 BCMO
VTB Youth United League
1-0 PTS: 14. T. Eremin
REB: 10. B. Smirnov
AST: 5. B. Smirnov
PTS: 11. D. Zavorotny
REB: 6. D. Zavorotny
AST: 2. A. Gritsenko
99.2 - 49.0
Oct 4, 2023
v. Yenisei-2 W, 86 - 41 BCMO
VTB Youth United League
2-0 PTS: 19. S. Kudrin
REB: 8. S. Simakov
AST: 5. A. Koryakin
PTS: 13. A. Gritsenko
REB: 7. A. Gritsenko
AST: 1. A. Gritsenko
108.6 - 51.8
Oct 8, 2023
v. CSKA-2 L, 67 - 77 BCMO
VTB Youth United League
2-1 PTS: 25. A. Koryakin
REB: 6. S. Simakov
AST: 8. A. Nakhimov
PTS: 22. N. Sadikov
REB: 7. D. Klyuchenkov
AST: 3. D. Klyuchenkov
92.9 - 106.8
Oct 9, 2023
v. CSKA-2 W, 76 - 74 BCMO
VTB Youth United League
3-1 PTS: 14. G. Shilohvostov
REB: 6. T. Eremin
AST: 3. A. Koryakin
PTS: 18. D. Klyuchenkov
REB: 9. D. Klyuchenkov
AST: 5. Ilya Ermakov
95.6 - 93.1
Oct 16, 2023
@ Uralmash-2 W, 63 - 73
VTB Youth United League
4-1 PTS: 21. S. Kudrin
REB: 6. S. Kudrin
AST: 5. A. Nakhimov
PTS: 24. D. Yurkov
REB: 7. Andrey Dymus
AST: 3. M. Reshetov
87.2 - 101.0
Oct 17, 2023
@ Uralmash-2 L, 86 - 66
VTB Youth United League
4-2 PTS: 15. T. Eremin
REB: 11. S. Simakov
AST: 8. B. Smirnov
PTS: 18. D. Yurkov
REB: 7. D. Yurkov
AST: 7. M. Reshetov
108.3 - 83.1
Oct 20, 2023
v. MBA-2 Moscow L, 70 - 73 BCMO
VTB Youth United League
4-3 PTS: 20. S. Kudrin
REB: 10. S. Kudrin
AST: 8. B. Smirnov
PTS: 21. Egor Yushkov
REB: 12. M. Ogarkov
AST: 4. Klim Adaykin
93.0 - 96.9
Oct 21, 2023
v. MBA-2 Moscow W, 80 - 78 BCMO
VTB Youth United League
5-3 PTS: 15. A. Koryakin
REB: 3. B. Smirnov
AST: 8. B. Smirnov
PTS: 18. Klim Adaykin
REB: 8. M. Ogarkov
AST: 6. M. Shalonin
109.2 - 106.5
Nov 15, 2023
@ Runa-2 W, 60 - 65 DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
6-3 PTS: 10. T. Eremin
REB: 9. A. Koryakin
AST: 3. B. Smirnov
PTS: 14. A. Konotop
REB: 13. Ilya Krivich
AST: 5. Ian Dodeus
78.1 - 84.6
Nov 16, 2023
@ Runa-2 W, 68 - 85 DS Dynamo Lavochkin
VTB Youth United League
7-3 PTS: 23. G. Shilohvostov
REB: 6. I. Mochalov
AST: 9. B. Smirnov
PTS: 20. Egor Vanin
REB: 11. Egor Vanin
AST: 7. Ian Dodeus
83.2 - 104.1
Nov 19, 2023
@ Zenit-2 W, 58 - 61 Zenith Academy
VTB Youth United League
8-3 PTS: 14. A. Koryakin
REB: 10. S. Kudrin
AST: 3. B. Smirnov
PTS: 14. H. Muschinsky
REB: 11. V. Samukhin
AST: 6. S. Burinsky
76.1 - 80.1
Nov 20, 2023
@ Zenit-2 W, 80 - 85 Zenith Academy
VTB Youth United League
9-3 PTS: 19. G. Shilohvostov
REB: 9. S. Kudrin
AST: 5. B. Smirnov
PTS: 18. V. Samukhin
REB: 7. V. Samukhin
AST: 6. D. Filippov
97.5 - 103.6
Nov 23, 2023
v. Parma-2 W, 82 - 63 BCMO
VTB Youth United League
10-3 PTS: 17. B. Smirnov
REB: 10. I. Mochalov
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 14. M. Mamontov
REB: 5. K. Kukshinov
AST: 2. Ivan Egorov
109.7 - 84.3
Nov 24, 2023
v. Parma-2 W, 79 - 51 BCMO
VTB Youth United League
11-3 PTS: 14. A. Koryakin
REB: 4. B. Smirnov
AST: 4. G. Shilohvostov
PTS: 9. Gleb Firsov
REB: 6. R. Buzvalin
AST: 3. R. Buzvalin
112.3 - 72.5
Dec 3, 2023
v. Lokomotiv Kuban-2 L, 62 - 75 BCMO
VTB Youth United League
11-4 PTS: 13. G. Shilohvostov
REB: 8. Artem Lapkin
AST: 2. A. Koryakin
PTS: 23. V. Ishchenko
REB: 8. V. Ishchenko
AST: 6. N. Ryabov
80.4 - 97.3
Dec 4, 2023
v. Lokomotiv Kuban-2 W, 83 - 77 BCMO
VTB Youth United League
12-4 PTS: 20. G. Shilohvostov
REB: 10. S. Kudrin
AST: 5. G. Shilohvostov
PTS: 25. V. Ishchenko
REB: 8. P. Ryabkov
AST: 5. V. Ishchenko
108.4 - 100.6
Dec 13, 2023
v. Samara-2 W, 88 - 74 BCMO
VTB Youth United League
13-4 PTS: 18. G. Shilohvostov
REB: 8. B. Smirnov
AST: 10. B. Smirnov
PTS: 31. Egor Amosov
REB: 5. Egor Amosov
AST: 4. N. Kosyakov
117.9 - 99.2
Dec 14, 2023
v. Samara-2 W, 73 - 67 BCMO
VTB Youth United League
14-4 PTS: 20. T. Eremin
REB: 16. T. Eremin
AST: 7. B. Smirnov
PTS: 17. Egor Chirkov
REB: 9. Egor Amosov
AST: 6. Egor Amosov
85.4 - 78.4
Dec 17, 2023
v. Avtodor-2 W, 97 - 61 BCMO
VTB Youth United League
15-4 PTS: 21. T. Eremin
REB: 9. S. Kudrin
AST: 9. B. Smirnov
PTS: 14. J. Pechendzhian
REB: 7. Matvey Popov
AST: 6. Matvey Popov
130.1 - 81.8
Dec 18, 2023
v. Avtodor-2 W, 88 - 42 BCMO
VTB Youth United League
16-4 PTS: 13. B. Smirnov
REB: 14. S. Kudrin
AST: 7. B. Smirnov
PTS: 14. M. Luchkin
REB: 7. M. Luchkin
AST: 4. S. Skotnikov
121.9 - 58.2
Dec 24, 2023
@ Nizhny Novgorod-2 W, 71 - 93 NO UOR
VTB Youth United League
17-4 PTS: 23. A. Koryakin
REB: 6. S. Simakov
AST: 11. S. Simakov
PTS: 16. T. Rudovskii
REB: 5. A. Chubik
AST: 7. E. Vorontsov
86.8 - 113.7
Dec 25, 2023
@ Nizhny Novgorod-2 W, 75 - 87 NO UOR
VTB Youth United League
18-4 PTS: 15. L. Rumyantsev
REB: 6. S. Kudrin
AST: 4. S. Kudrin
PTS: 17. V. Semenchenko
REB: 8. Nikita Bodin
AST: 6. A. Shenderov
97.8 - 113.5
Dec 28, 2023
@ UNICS-2 W, 67 - 80 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
19-4 PTS: 17. T. Eremin
REB: 7. A. Koryakin
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 17. Roman Ilyuk
REB: 9. S. Shulgin
AST: 3. Roman Ilyuk
89.2 - 106.5
Dec 29, 2023
@ UNICS-2 L, 70 - 60 UTTS Vasilyevo
VTB Youth United League
19-5 PTS: 21. G. Shilohvostov
REB: 7. T. Eremin
AST: 4. T. Eremin
PTS: 21. Roman Ilyuk
REB: 7. Y. Prishedko
AST: 3. S. Sharonov
87.6 - 75.1
Jan 11, 2024
@ Yenisei-2 W, 61 - 94 SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
20-5 PTS: 16. S. Kudrin
REB: 15. S. Kudrin
AST: 4. I. Mochalov
PTS: 21. E. Skuratov
REB: 8. E. Skuratov
AST: 6. I. Kityukha
80.0 - 123.3
Jan 12, 2024
@ Yenisei-2 W, 73 - 94 SK Krasnoyarsk
VTB Youth United League
21-5 PTS: 18. S. Kudrin
REB: 9. S. Simakov
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 26. I. Kityukha
REB: 9. D. Zavorotny
AST: 2. I. Kityukha
85.0 - 109.4
Jan 15, 2024
@ CSKA-2 L, 77 - 72
VTB Youth United League
21-6 PTS: 19. S. Kudrin
REB: 12. S. Kudrin
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 21. Y. Nikonov
REB: 10. D. Klyuchenkov
AST: 5. V. Mikheyev
109.8 - 102.7
Jan 16, 2024
@ CSKA-2 L, 87 - 67
VTB Youth United League
21-7 PTS: 22. S. Kudrin
REB: 8. T. Eremin
AST: 3. B. Smirnov
PTS: 24. D. Klyuchenkov
REB: 9. D. Klyuchenkov
AST: 6. Maxim Pronin
118.4 - 91.2
Jan 28, 2024
v. Uralmash-2 W, 71 - 64 BCMO
VTB Youth United League
22-7 PTS: 14. A. Nakhimov
REB: 9. A. Filonov
AST: 4. B. Smirnov
PTS: 13. M. Reshetov
REB: 7. D. Yurkov
AST: 5. M. Reshetov
93.4 - 84.2
Jan 29, 2024
v. Uralmash-2 W, 95 - 54 BCMO
VTB Youth United League
23-7 PTS: 18. S. Kudrin
REB: 8. T. Eremin
AST: 8. B. Smirnov
PTS: 10. G. Kovalchuk
REB: 5. E. Merzlyakov
AST: 3. M. Reshetov
122.3 - 69.5
Feb 7, 2024
@ MBA-2 Moscow L, 84 - 66 DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
23-8 PTS: 16. G. Shilohvostov
REB: 6. S. Kudrin
AST: 3. G. Shilohvostov
PTS: 21. Klim Adaykin
REB: 12. M. Ogarkov
AST: 5. Klim Adaykin
117.6 - 92.4
Feb 8, 2024
@ MBA-2 Moscow L, 80 - 77 DS Dynamo Krylatskoe
VTB Youth United League
23-9 PTS: 22. S. Kudrin
REB: 11. S. Kudrin
AST: 6. A. Koryakin
PTS: 14. Klim Adaykin
REB: 8. M. Ogarkov
AST: 6. Klim Adaykin
112.2 - 108.0
Feb 16, 2024
@ Parma-2 W, 78 - 84 FOK Victory
VTB Youth United League
24-9 PTS: 19. A. Koryakin
REB: 5. A. Koryakin
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 21. Lev Svinin
REB: 8. Ivan Egorov
AST: 5. Ivan Egorov
102.7 - 110.6
Feb 17, 2024
@ Parma-2 L, 92 - 88 FOK Victory
VTB Youth United League
24-10 PTS: 25. G. Shilohvostov
REB: 14. S. Simakov
AST: 4. G. Shilohvostov
PTS: 24. Ivan Egorov
REB: 8. Gleb Firsov
AST: 5. Ivan Egorov
96.5 - 92.3
Mar 3, 2024
v. Zenit-2 W, 75 - 60 BCMO
VTB Youth United League
25-10 PTS: 15. G. Shilohvostov
REB: 7. S. Kudrin
AST: 4. G. Shilohvostov
PTS: 20. M. Dulkay
REB: 8. M. Dulkay
AST: 4. S. Burinsky
105.6 - 84.5
Mar 4, 2024
v. Zenit-2 L, 71 - 84 BCMO
VTB Youth United League
25-11 PTS: 17. A. Koryakin
REB: 8. S. Kudrin
AST: 5. G. Shilohvostov
PTS: 15. S. Burinsky
REB: 10. M. Dulkay
AST: 9. S. Burinsky
93.8 - 110.9
Mar 13, 2024
@ Lokomotiv Kuban-2 W, 82 - 84 Basket Hall
VTB Youth United League
26-11 PTS: 22. S. Kudrin
REB: 12. S. Kudrin
AST: 8. B. Smirnov
PTS: 22. A. Oreshnikov
REB: 8. V. Ishchenko
AST: 4. V. Ishchenko
109.3 - 112.0
Mar 14, 2024
@ Lokomotiv Kuban-2 L, 87 - 56 Basket Hall
VTB Youth United League
26-12 PTS: 15. A. Koryakin
REB: 6. A. Koryakin
AST: 4. B. Smirnov
PTS: 15. V. Ishchenko
REB: 8. A. Oreshnikov
AST: 8. V. Ishchenko
110.8 - 71.3
Mar 18, 2024
v. Runa-2 L, 82 - 86 BCMO
VTB Youth United League
26-13 PTS: 24. A. Koryakin
REB: 8. S. Simakov
AST: 5. B. Smirnov
PTS: 27. Egor Vanin
REB: 13. Egor Vanin
AST: 6. M. Matyushkov
105.1 - 110.3
Mar 19, 2024
v. Runa-2 W, 78 - 67 BCMO
VTB Youth United League
27-13 PTS: 22. S. Kudrin
REB: 7. S. Simakov
AST: 10. B. Smirnov
PTS: 16. Ilya Krivich
REB: 10. Ilya Krivich
AST: 5. M. Matyushkov
104.0 - 89.4
Mar 25, 2024
@ Samara-2 W, 55 - 77 SK SGUE
VTB Youth United League
28-13 PTS: 20. G. Shilohvostov
REB: 7. T. Eremin
AST: 4. B. Smirnov
PTS: 13. D. Vertinsky
REB: 8. B. Shuvakin
AST: 5. D. Volkov
70.8 - 99.1
Mar 26, 2024
@ Samara-2 W, 54 - 66 SK SGUE
VTB Youth United League
29-13 PTS: 14. A. Ivankov
REB: 9. S. Simakov
AST: 5. G. Shilohvostov
PTS: 15. Egor Chirkov
REB: 7. D. Sletkov
AST: 4. D. Kuimov
64.0 - 78.3
Mar 29, 2024
@ Avtodor-2 W, 71 - 79 FOK Star
VTB Youth United League
30-13 PTS: 16. A. Koryakin
REB: 7. B. Smirnov
AST: 4. B. Smirnov
PTS: 22. J. Pechendzhian
REB: 6. M. Luchkin
AST: 4. S. Skotnikov
97.5 - 108.5
Mar 30, 2024
@ Avtodor-2 W, 54 - 91 FOK Star
VTB Youth United League
31-13 PTS: 15. S. Simakov
REB: 7. S. Simakov
AST: 4. B. Smirnov
PTS: 16. M. Luchkin
REB: 11. M. Luchkin
AST: 4. Matvey Popov
72.5 - 122.1
Apr 5, 2024
v. Nizhny Novgorod-2 W, 80 - 41 BCMO
VTB Youth United League
32-13 PTS: 13. A. Nakhimov
REB: 6. A. Nakhimov
AST: 7. A. Nakhimov
PTS: 12. M. Slobodin
REB: 10. A. Chubik
AST: 2. A. Gerega
111.4 - 57.1
Apr 6, 2024
v. Nizhny Novgorod-2 W, 84 - 63 BCMO
VTB Youth United League
33-13 PTS: 19. S. Kudrin
REB: 10. S. Kudrin
AST: 4. S. Simakov
PTS: 19. M. Slobodin
REB: 12. M. Slobodin
AST: 5. E. Vorontsov
106.5 - 79.9
Apr 9, 2024
v. UNICS-2 W, 99 - 68 BCMO
VTB Youth United League
34-13 PTS: 24. T. Eremin
REB: 9. T. Eremin
AST: 10. A. Nakhimov
PTS: 16. Y. Prishedko
REB: 9. Y. Prishedko
AST: 5. I. Alekseev
132.4 - 91.0
Apr 10, 2024
v. UNICS-2 W, 82 - 70 BCMO
VTB Youth United League
35-13 PTS: 18. A. Koryakin
REB: 10. S. Simakov
AST: 5. B. Smirnov
PTS: 14. Ilya Volodin
REB: 7. A. Sushchik
AST: 7. Ilya Volodin
110.8 - 94.6
Apr 16, 2024
@ Zenit-2 L, 85 - 73 Zenith Academy
VTB Youth United League
35-14 PTS: 14. I. Mochalov
REB: 7. S. Simakov
AST: 6. B. Smirnov
PTS: 20. A. Antipov
REB: 10. V. Samukhin
AST: 5. I. Prokopenko
104.5 - 89.7
Apr 19, 2024
2:00 PM ET
v. Zenit-2 Preview BCMO
VTB Youth United League
- PTS: .
REB: .
AST: .
PTS: .
REB: .
AST: .
N/A